Kutu Oyunları Sayesinde Dizi Bağımlılığı Artık Kader Değil


X-Mansion’lu bilim adamlarının yapmış olduğu araştırmalara göre dizi bağımlılığından kurtulmanın bir yolu da kutu oyunu oynamaktan geçer.

X-Mansion Üniversitesinden Prof. Dr. Henry McCoy ile gerçekleştirmiş olduğumuz röportajı aşağıda okuyabilirsiniz. Kendisine bize vakit ayırdığı için çok teşekkür ediyoruz.

 

Dr. McCoy Bey dizi bağımlılığını nasıl tanımlayabiliriz?

Dizi bağımlılığı daha çok lise ve üniversite yaşlarındaki genç dostlarımızda görülebilen, tedavisi oldukça basit olan bir problemdir. Dizi bağımlılığı aslında bir yaşam biçimidir. Geçen gün bu konuyla ilgili harika bir tabir buldum: 'Dizi bağımlığı gençlerin kendisine yakışanı giymesidir.' diyebiliriz.

Peki kimler dizi bağımlısıdır? Teşhis nasıl konulabilir?

Dizi bağımlılığının teşhisinde X-Mansion bilim adamlarının kullandığı BZAPOD metodu yani, ‘belli zaman aralıklarında fazlasıyla popüler olan diziler’ metodu uygulanır. 5 senelik bir zaman dilimi alınır ve ilgili sene içerisindeki bütün diziler listelenir, eğer hastamız bunlardan 5 tanesinden fazlasını takip etmişse, kendisine dizi bağımlısı teşhisi koyulabilir. Ayrıca dizi bağımlılığı turnusolü dediğimiz diziler var, mesela ‘Akasya Durağı’, ‘Bez Bebek’ vb. dizileri izleyenler için direkt teşhis konabilir. Ancak söylediğim gibi tedavisi oldukça basit.

Basit dediğiniz tedavi yöntemini bizim okurlarımızla da paylaşabilir misiniz?

Bu problemi önce fareler üzerinde yapmaya ve çözmeye çalıştık ancak 10 senelik çalışmamızın ardından farelerin ilgilerini çekebilen bir dizi veya çizgi film bulamadık, bundan dolayı bu problemi çözebilmek için başka yollara başvurduk.

Geçmişte bazı kişilerin bu dizi sarmalından kurtulamadığını tespit ederken, bazı kişilerin ise bir anda kurtulduğunu farkettik. Bu hastalığı atlatan kişilerle konuştuğumuzda çok enteresan bir şeyle karşılaştık ve şu an %100 çözümü olan bir metodun tespitini, milyarlarca monopoly parası harcadıktan sonra bulduk. Şimdi bakın çok enteresan. Dizi izleyen kişileri, kutu oyunu hobisiyle tanıştırdığımızda %125 gelişme sağladılar ve fazlasıyla kaliteli olan diziler haricinde (Breaking Bad, Leyla ile Mecnun vb.) yeni bir diziye artık başlamak istemediklerini gördük. Ancak burada dikkatli olunması gereken bir nokta var, kutu oyunlarının da kaliteli olması, 1930’lardan kalma olmaması gerekiyor.

Türkiyedeki çalışmalarınızdan bize biraz bahsedebilir misiniz?

NeoTroy Games’e buradan bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Kendileri bize her alanda destek olmak için, bizim tespit ettiğimiz, Avrupa ve Amerika'da en çok satan 12 oyunun lisansını alarak bu hastalığa çare olmak ve aileleri ve gençleri eğlendirmek için ellerinden gelenin en iyisini yaptılar. Kutu oyunlarımızla tanışan gençler artık dizi izlemek yerine; Direniş, Gulyabani ve Spyfall gibi parti kutu oyunlarımız sayesinde arkadaşlarıyla kutu oyunu oynuyor ve fazlasıyla eğlenceli vakit geçiriyorlar. Veya çocuklarını dizilerde kaybetmiş olan aileler; Jungle Speed, Carcassonne, Machi Koro  ile tekrardan bir masa etrafında toplanarak kaliteli zaman geçiriyorlar.

Bu harika tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederiz Dr. Henry McCoy, eminiz bu Türkiyedeki gençlerin işine fazlasıyla yarayacak. Son olarak Türkiye Cumhuriyeti gençlerine neler söylemek istersiniz?

Dizi bağımlılığı bir kader değil. Aradığınız güç içinizde, özlemini duyduğunuz gerçek eğlence ise kutu oyunlarında. Kutu oyunları hobisiyle bir an önce tanışın ve NeoTroy Games’in lisansını aldığı bütün oyunlara güvenin.

Ayrıca son olarak Profesörüm Xavier’e, kadim dostum Wolverine ve Newyork’daki mutant hemşerilerime buradan selamlar sevgiler yolluyorum.

Kutu Oyunları

KUTU OYUNLARI

Masa oyunları arkadaşlarınızla birlikte keyifli vakit geçirmenin en ucuz yollarından biri! Aile oyunlarımızla kaliteli zaman geçirirken, strateji oyunlarımızla unutulmayacak anlar yaşayabilirsiniz.

ÇOK CAZİP GÖRÜNÜYOR!
Kargo

KARGO

Bütün siparişlerinizi en geç 2 iş günü içerisinde anlaşmalı kargomuzla en uygun fiyata sevkediyoruz. İki adet oyun aldığınızda veya 150 TL ve üzerindeki siparişlerinizde ise kargo bedava!

DAHA FAZLA BİLGİ
Güvenli İşlemler

GÜVENLİ İŞLEMLER

Sitemiz üzerinden yapacağınız bütün alışverişlerde içiniz rahat olsun. Kredi kartı bilgileriniz şifrelenmiş SSL standartlarıyla koruma altında.

İKNA OLMADIM
NeotroyGames
NeotroyGames
KATEGORİLER
SOSYAL MEDYA
TAKİPTE KALIN

NeoTroy Games © 2019 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret sistemi ile hazırlanmıştır