Jenga Oyunu


Jenga OyunuJenga oyunu dünyadaki en popüler kutu oyunlarından birisidir. Aileniz ve arkadaşlarınızla birlikte eğlenceli vakit geçirmek istediğinizde oynayabileceğiniz zevkli ve heyecanlı oyunlardan birisidir. Jenga oyunu bir konsantrasyon ve denge oyunudur. 

Jenga denge oyununu çoğunuz biliyorsunuzdur diye düşünüyoruz ancak bilmeyenler için Jenga oyununun ne olduğundan kısaca bi bahsedelim isterseniz. Jenga oyunu tahta bloklardan oluşan bir tür denge oyunudur. Jenga oyununda turlar kulenin altından tahta blokları çekerek kulenin üstüne koyma şeklinde ilerler. Riskli parçaları çekip başarılı olursanız rakiplerinize çok zor bir pozisyon bırakmış olursunuz ancak siz de riske girmiş olursunuz. Jenga bloğunu çekerken kuleyi deviren oyuncu oyunu kaybeder ve yeni bir oyun için tekrardan kuleyi kurar. Jenga oyunundan kısaca bahsettiğimize göre şimdide hikâyesine bir göz atalım isterseniz.

Jenga Oyunun Hikâyesi

 Jenga oyununun hikâyesi oldukça enteresandır.

Lesslie Scott adlı kız babasının işi nedeni ile Afrika’da yaşayan ve kız kardeşi ile can sıkıntısını gidermek için tahtalarla oynanan denge oyununu bulmuştur. Lesslie Scott tarafından bulunan bu denge oyunu Hasbro tarafından satışa sunulmaktadır.

Jenga Oyunu Nasıl Oynanır?Jenga Oyunu

Jenga oyunu 54 parçadan oluşmaktadır. Jenga oyunu en az 2 ve en fazla 6 kişiye kadar oynanabilir. Denge kulesini kuran oyuna başlar. Sırası gelen oyuncu tahta bloğu istediği yerden çeker ve en üst sıraya koyar. Bloğu koyarken sadece tek elini kullanarak yerleştirmesi gerekmektedir. Diğer sırası gelen oyuncu da tek elini kullanarak istediği tahta bloğu seçerek en üste koyar.

Jenga oyunu birden fazla kişi tarafından oynanır ve sıra saat yönünde devam eder. Jenga oyunu kule devrilene kadar devam eder. Kuleyi deviren oyuncu yenilmiş sayılır ve kuleyi tekrar kurar.

Jenga oyunu hakkında vermiş olduğumuz bu kısa bilgi umarım hepinizin işe yarar ve beğenirsiniz. Şimdiden hepinize bu eğlenceli oyunda başarılar diliyoruz!

Jenga oyununu sitemizden bu linkten satın alabilirsiniz. Eğer Jenga'yı zaten biliyoruz farklı bir şeyler denemek istiyoruz derseniz size Jungle Speed oyunumuzu şiddetle öneririz!

İyi Eğlenceler!

Kutu Oyunları

KUTU OYUNLARI

Masa oyunları arkadaşlarınızla birlikte keyifli vakit geçirmenin en ucuz yollarından biri! Aile oyunlarımızla kaliteli zaman geçirirken, strateji oyunlarımızla unutulmayacak anlar yaşayabilirsiniz.

ÇOK CAZİP GÖRÜNÜYOR!
Kargo

KARGO

Bütün siparişlerinizi en geç 2 iş günü içerisinde anlaşmalı kargomuzla en uygun fiyata sevkediyoruz. İki adet oyun aldığınızda veya 150 TL ve üzerindeki siparişlerinizde ise kargo bedava!

DAHA FAZLA BİLGİ
Güvenli İşlemler

GÜVENLİ İŞLEMLER

Sitemiz üzerinden yapacağınız bütün alışverişlerde içiniz rahat olsun. Kredi kartı bilgileriniz şifrelenmiş SSL standartlarıyla koruma altında.

İKNA OLMADIM
NeotroyGames
NeotroyGames
KATEGORİLER
SOSYAL MEDYA
TAKİPTE KALIN

NeoTroy Games © 2019 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret sistemi ile hazırlanmıştır