Jenga


JengaBugün sizlere oynanması çok zevkli olan bir oyunun tanıtımını yapacağım. Şayet jenga oyunu hakkında her şeyi bilmek istiyorsanız bu makalemizi sonuna kadar okumanızı tavsiye ederim.  Jenga oyununu seçkin kitapçılarda, oyuncakçılarda ve sizin için tasarladığımız sitemizde bulabilirsiniz.

Jenga Nedir?

Jenga bir tür denge ve konsantrasyon oyunudur ve amaç doğru bloğu almaktır. Jenga oyunu eşit parçalara bölünmüş tahta blokların üst üste dizilimi ile oluşturulan kuledir. Tahta blokları teker teker çekip üste dizerek kule yükseltilmektedir.   Jenga oyununda oyuncular blokları ilk önce rastgele alsalar da oyun ilerledikçe hangi bloğun oynatılması gerektiği üzerine düşünmeleri gerekiyor. Çünkü jenga oyununda ki amaç rastgele bir bloğu almak değil, doğru bloğu almaktır. Jenga’da sadece konsantrasyon değil zeka ve akıl yürütme gerekmektedir.

Jenga Oyunculara Ne Kazandırır?Jenga

·         Oynayanın konsantre olmasını sağlar.

·         El ve kas becerisini geliştirir.

·         Yenmeyi ve yenilmeyi eğlenceli bir şekilde öğretir.

·         Dikkat kazandırır.

JengaJenga Nasıl Oynanır ve Oyunun Kuralları Nelerdir?

Jenga oyunun ve oyunlara ne kazandırdığını öğrendiğimize göre gelelim en önemli kısmına. En önemli kısmı jenga oyununun nasıl oynandığıdır. 54 tahta bloktan oluşmaktadır. Oyunu oynamak için düz ve sert bir zemine ihtiyacımız vardır. Daha sonra kuleyi dizmeye başlamalısınız. Her sıra 3 tahta bloktan oluşmaktadır. Ancak ilk 3 tahta blok enlemesine ise sonra ki 3 tahta blokta boylamasına bir şekilde dizilmelidir. Jenga oyunu kulesinden herkes sırayla bir tahta blok çeker ve kulenin en üstüne dizmeye başlar. Jenga’da en önemli kurallardan biri ise oyuncular dokundukları bloğu çekmelidir. Ayrıca bloğu çekerken oyuncular tek ellerini kullanmak zorundadırlar. Kuleyi deviren oyuncu yenilmiş olarak sayılır ve jenga oyun kulesini yenilen oyuncu dizer.

Jenga denge oyununu uygun fiyata  www.neotroygames.com ‘da sizleri bekliyor. Oyunda kazanmak olduğu gibi kaybetmenin de olduğunu ve bunun da bir oyun olduğunu unutmayın. Şimdiden herkese iyi oyunlar dilerim..  


Citadels

2 - 7 Kişilik 30 Dk. 10+ Yaş Türkçe

119,90 TL
Munchkin - Cthulhu

3 - 6 Kişilik 60 Dk. 16+ Yaş Türkçe

84,90 TL
Terraforming Mars

1-5 Kişilik 120 Dk. 12+ Yaş Türkçe

349,90 TL
Catan

3 - 4 Kişilik 60 Dk. 10+ Yaş Türkçe

249,90 TL
Pandemic

2-4 Kişilik 45 Dk. 8+ Yaş Türkçe

269,90 TL
Lanetli Ada

2 - 4 Kişilik 30 Dk. 10+ Yaş Türkçe

84,90 TL
Tabu

4 - 10 Kişilik 20 Dk. 10+ Yaş

199,90 TL 169,90 TL
Jungle Speed

2 - 8 Kişilik 10 - 20 Dk. +6 Yaş Türkçe

119,90 TL
Kutu Oyunları

KUTU OYUNLARI

Masa oyunları arkadaşlarınızla birlikte keyifli vakit geçirmenin en ucuz yollarından biri! Aile oyunlarımızla kaliteli zaman geçirirken, strateji oyunlarımızla unutulmayacak anlar yaşayabilirsiniz.

ÇOK CAZİP GÖRÜNÜYOR!
Kargo

KARGO

Bütün siparişlerinizi en geç 2 iş günü içerisinde anlaşmalı kargomuzla en uygun fiyata sevkediyoruz. İki adet oyun aldığınızda veya 150 TL ve üzerindeki siparişlerinizde ise kargo bedava!

DAHA FAZLA BİLGİ
Güvenli İşlemler

GÜVENLİ İŞLEMLER

Sitemiz üzerinden yapacağınız bütün alışverişlerde içiniz rahat olsun. Kredi kartı bilgileriniz şifrelenmiş SSL standartlarıyla koruma altında.

İKNA OLMADIM
NeotroyGames
NeotroyGames
KATEGORİLER
SOSYAL MEDYA
TAKİPTE KALIN

NeoTroy Games © 2020 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret sistemi ile hazırlanmıştır