Tabu Oyunu


Tabu Oyunu Tabu oyununu duymayanınız yoktur herhalde. Yasaklı kelimeler kullanılmadan doğru kelimeyi kısıtlı süre zarfı içersinde takım arkadaşınıza anlatmak zorundasınız. Kimi zaman öyle kelimeler gelir ki bu kelimeleri anlatamadığınız gibi birde anlamını bile bilmezsiniz. Tabu oyunu ülkemizde son 10 yılda oldukça popüler bir hale gelmiş bir oyun türüdür.

Tabu Oyunu Nasıl Oynanır?

Tabu oyunu en az 4 kişi olmak üzere 10 kişiye kadar oynanabilen eğlenceli bir oyun. Oyuna başlamak için ilk önce iki gruba ayrılmanız gerek. Daha sonra oyuna ilk hangi grubun başlayacağına karar verilir. Ardından tabu oyun kartlarından 5 tanesi alınarak oyuna başlanır. Tabi karşı takımdan birinin de kelimeyi anlatacak kişinin yasaklı kelimeleri kullanıp kullanmadığını takip etmesi gerek. Kelimeyi anlatacak kişi kartı eline aldığında karşı rakipten birinin de oyun süresini tutar. Anlatıcı yasaklı kelimeleri kullanmadan takım arkadaşlarına hedef kelimeyi anlatmaya çalışır ve takım arkadaşları da bu kelimeyi bulmak için tahminlerini sesli olarak ifade eder. 

Tabu oyununda kelimeyi anlatan kişi eğer yasaklı kelimelerden birisini kullanırsa o kelime pas geçilmiş olarak kabul edilir. Tabu oyununda anlatıcının takımında ki arkadaşları kelimeleri tahmin ederse her tabu kartı için 1 puan kazanmış olur. Puan toplamlarına göre de tabu oyununun kazan takımı belli olmuş olur.

Tabu oyununun nasıl oynandığını öğrendiğimize göre birazda oyunun kurallarından bahsedelim.

Tabu Oyunun KurallarıTabu Oyunu

·         Kelimeyi anlatacak kişinin bir nesneyi göstermesi, elleri ile şekil çizmesi yasaktır.

·         Karşı takım kelimeyi anlatacak kişiye olur olmadık durumlarda müdahale etmemesi gerekir.

·         Kelimeyi anlatacak olan kişinin takım arkadaşlarından birisi yasaklı kelimelerden birini kullanır ise o kelimenin yasağı kalkmış olur ve anlatıcı da o kelimeyi kullanabilir.

·         Eğer oyun kartonunda zar çift hata, çift süre, ek kelime şeklinde haklar elde eder ise bu kurallara uygun davranılır. Çift hata aynı kelimede kullanılabilir.

·         Kelimeyi anlatacak olan kişi isterse 5 tabu oyun kartını aynı anda alabilir ya da sırayla çekebilir.

·         Kelimeyi anlatan takım arkadaşları ile olan özel muhabbetlerinden yola çıkarak kelimeyi buldurmaya çalışması yasak değildir.

·         Kelimenin başka bir dilde ki karşılığını söyleyerek buldurmaya çalışması yasaktır.

·         Hedef kelimenin içinde geçen kelimelerden birisini ya da tamamını kullanmak yasaktır.

·         Kelimeyi iki parçaya ayırıp anlatıp birleştirmek anlatıcının isteğine bırakılmıştır.

Bu makalemizde Tabu oyunundan kısaca bahsetmiş ve bilgilendirme yapmış olduk. Umarım sizin içinde faydalı ve avantajlı bir makale olmuştur. 


Munchkin 2 - Deli Balta

3 - 6 Kişilik 60 Dk. 16+ Yaş Türkçe

64,90 TL
7 Wonders

2-7 Kişilik 30 Dk. 10+ Yaş Türkçe

339,90 TL
Machi Koro

2 - 4 Kişilik 30 Dk. 8+ Yaş Türkçe

79,90 TL
Jungle Speed

2 - 8 Kişilik 10 - 20 Dk. +6 Yaş Türkçe

119,90 TL
Truva

2 Kişilik 30 Dk. 8+ Yaş Türkçe

64,90 TL
Direniş

5 - 10 Kişilik 30 Dk. 13+ Yaş Türkçe

69,90 TL
Pandemic

2-4 Kişilik 45 Dk. 8+ Yaş Türkçe

269,90 TL
Terraforming Mars

1-5 Kişilik 120 Dk. 12+ Yaş Türkçe

349,90 TL
Kutu Oyunları

KUTU OYUNLARI

Masa oyunları arkadaşlarınızla birlikte keyifli vakit geçirmenin en ucuz yollarından biri! Aile oyunlarımızla kaliteli zaman geçirirken, strateji oyunlarımızla unutulmayacak anlar yaşayabilirsiniz.

ÇOK CAZİP GÖRÜNÜYOR!
Kargo

KARGO

Bütün siparişlerinizi en geç 2 iş günü içerisinde anlaşmalı kargomuzla en uygun fiyata sevkediyoruz. İki adet oyun aldığınızda veya 150 TL ve üzerindeki siparişlerinizde ise kargo bedava!

DAHA FAZLA BİLGİ
Güvenli İşlemler

GÜVENLİ İŞLEMLER

Sitemiz üzerinden yapacağınız bütün alışverişlerde içiniz rahat olsun. Kredi kartı bilgileriniz şifrelenmiş SSL standartlarıyla koruma altında.

İKNA OLMADIM
NeotroyGames
NeotroyGames
KATEGORİLER
SOSYAL MEDYA
TAKİPTE KALIN

NeoTroy Games © 2020 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret sistemi ile hazırlanmıştır