Ucuz Kutu ve Masa Oyunları


Evet, yanlış okumadınız! İsviçreli bilim adamlarının yapmış olduğu araştırmalara göre kutu oyunları, eğlenmenin en ucuz yollarından birisidir. 

Basit bir hesaplama yapalım ve 5 arkadaşınızla birlikte sinemaya gideceğinizi varsayalım. Biletler kişi başı yaklaşık 20 TL. Mısır ve içecek gibi fiks ihtiyaçları da 5 TL'den hesap edersek, bu aktivitenin toplam maliyetinin 125 TL'yi bulacağını düşünebiliriz. Film bitip sinemadan çıktığınızda, arkadaşlarınızla pek bir etkileşim de (Muhabbet, espriler şakalar vb.) olmadı doğal olarak. Filmin sıkıcı çıkmış olma ihtimalini düşünmek bile istemiyoruz. Nihayetinde, 120 dakikalık bir filme gittiğinizi varsayarsak, bu aktivite için, her saat kişi başı 12,5 TL'ye patlamış oldu.

Ya da o 5 kişi arasında siz, Aynştayn gibi bir şey çıktınız ve arkadaşlarınıza; ''Dostlar, ben 34,90 TL'ye Entrika diye bi masa oyunu aldım, deneyelim mi?'' dediniz. Gayet sıradışı olan bu alternatif eğlence teklifiniz, arkadaşlarınıza mantıklı geldi ve 5 kişi bir masa etrafında toplandınız. Hemen Youtube kanalımızdan Entrika Nasıl Oynanır videosunu izlediniz ve kural kitapçığı okuma zahmetine girmeden oyunu 9 dakikada kavradınız.

Bu oyunu, ilk oturuşunuzda en az 1 saat oynayacağınızdan şüphemiz yok, bunu en başta söyleyelim. Oyun sırasında bolca muhabbet ettiniz, hayli eğlendiniz ve arkadaşınızla da aranızdaki buzları kırmayı başardınız. Ayrıca, mısıra 10 TL, suya 5 TL vermek yerine, öğrenci dostu alternatiflerle, tost-çay gibi, çok akıllıca bir iş daha yaptınız. Özetlemek gerekirse, daha sonra tekrarlayabileceğiniz bu aktivite için; kişi başı saatine 6,98 TL vermiş oldunuz. Toplamda bu kutu oyununu, 4 saat oynayacağınızı düşünürsek (Bu, gerçekçi bir tahmin. Biz çok çok daha fazla oynayan gruplara şahit olduk), bu oyunun saatine 1,74 TL ödemiş ve böylece de, hem çok kârlı bir iş yapmış hem de inanılmaz eğlenmiş oldunuz. Lütfen heyecana kapılıp hesap makinesiyle 'bu iş sinemadan ne kadar daha karlı acaba?' diye hesap yapmaya çalışmayın, hesap makineniz alev alabilir. Ayrıca bu hesaplama sadece 'Entrika' oyunumuz için geçerli değil tabii, bütün oyunlarımız için geçerli.

Lütfen yanlış anlamayın. Size asla ''sinemaya gitmeyin'' demiyoruz, hobi olarak yine gidin. Bizim demek istediğimiz aslında şu; kutu oyunları hem daha eğlenceli hem de son derece hesaplı bir hobidirEvet, bir takım ''popüler'' oyunlar yüzünden, kutu ve masa oyunlarına ''çocuk işi'' gibi bakabilirsiniz ancak bizim oyunlarımızı denedikten sonra, bu fikriniz tamamen değişecek ve bambaşka bir dünya ile tanışacaksınız.

Konuyu uzatmayalım. Kutu ve masa oyunları her anlamda candır, nokta.

Sevgiler,

NeoTroy Games Ekibi

 

Kutu Oyunları

KUTU OYUNLARI

Masa oyunları arkadaşlarınızla birlikte keyifli vakit geçirmenin en ucuz yollarından biri! Aile oyunlarımızla kaliteli zaman geçirirken, strateji oyunlarımızla unutulmayacak anlar yaşayabilirsiniz.

ÇOK CAZİP GÖRÜNÜYOR!
Kargo

KARGO

Bütün siparişlerinizi en geç 2 iş günü içerisinde anlaşmalı kargomuzla en uygun fiyata sevkediyoruz. İki adet oyun aldığınızda veya 150 TL ve üzerindeki siparişlerinizde ise kargo bedava!

DAHA FAZLA BİLGİ
Güvenli İşlemler

GÜVENLİ İŞLEMLER

Sitemiz üzerinden yapacağınız bütün alışverişlerde içiniz rahat olsun. Kredi kartı bilgileriniz şifrelenmiş SSL standartlarıyla koruma altında.

İKNA OLMADIM
NeotroyGames
NeotroyGames
KATEGORİLER
SOSYAL MEDYA
TAKİPTE KALIN

NeoTroy Games © 2019 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret sistemi ile hazırlanmıştır