Üniversiteler Arası CATAN Ligi Başlıyor!


 

NeoTroy Games olarak 2017/2018 senesinde üniversiteler arasında bir lig başlatmıştık. 2018/2019'da da ikincisini düzenleyeceğiz.

 

Üniversiteler kendi iç turnuvalarını Şubat 2019'a kadar diledikleri uygun bir tarihte gerçekleştirecek. Final maçı organizasyonu ise, Boğaziçi Üniversitesi Oyun Kulübü ev sahipliğinde Bahar döneminde tahminen Mart ayı içerisinde yapılacak.

 

İstanbul dışındaki üniversitelerin düzenlediği turnuvada birinci olan finalistlerin İstanbul’a gidiş dönüş otobüs bilet ve yemek masrafları için 150 TL sağlayarak NeoTroy Games üstlenecek. İkinci olan oyuncular ise dilerse gidiş geliş masrafını kendileri karşılayarak etkinliğe katılabilirler.

 

Final maçını kazanan dostumuza NeoTroy Games ürünlerinde kullanılmak üzere 400 TL’lik hediye çeki armağan edeceğiz. İkinci ve üçüncü dostumuz 200, dördüncü dostumuz ise 100 TL'lik hediye çeki kazanacak. Ayrıca Şampiyon olan arkadaşımız CATAN Avrupa Şampiyonasının, Türkiye Finali maçına direkt katılım hakkına sahip olacak. Son olarak finalistler, Catan Üni Lig’de üniversitelerinin hanelerine puan kazandıracak.

 

Turnuva Aşamaları

 

  1. Üniversiteler içerisinde finalistin belirlenmesi

Bir üniversite bünyesindeki bütün katılımcılar farklı oyuncularla toplamda 3 maç gerçekleştirir. Her oyun sonunda bütün oyuncuların puanları toplanır ve lig usulü en çok puan toplayan 4 oyuncu, ön eleme final maçına çıkmaya hak kazanır.

Üniversitesindeki final maçını kazanan ve ikinci olan oyuncu 2019 Bahar döneminde Boğaziçi Üniversitesi’nde düzenlenecek olan CATAN Üni Lig Türkiye finaline katılmaya hak kazanır.

 

  1. CATAN Üni Lig Türkiye Finali

Bütün finalistler, farklı oyuncularla toplamda 3 maç gerçekleştirir. Her oyun sonunda bütün oyuncuların puanları toplanır.

En çok puana sahip olan 4 oyuncu final maçını yapar. Birinci olan oyuncu turnuvanın galibi olur.

 

Üni Lig Puan Takibi

Üniversitelerin en son 4 Üni Lig Final etkinliğinde aldığı toplam puanlar (3 lig maçı + final maçı) üni lig puanına dahil edilir. Bir üniversiteden iki oyuncu final etkinliğine katılmışsa, skoru en yüksek olan oyuncunun puanı dikkate alınır.

Final maçının, lig puanına yansımasında ise zafer puanlarına bakılmaz. Oyuncular üniversitelerine ek olarak aşağıdaki puanları kazandırır. 

Birincilik: +5 Puan.
İkincilik: +3 Puan.
Üçüncülük: +2 Puan.
Dördüncülük: +2 Puan.

 

Üniversitelerin İç Lig Puan Takibi

Yapılan bütün maçların sonuçlarının kayıt altına alınmasını tavsiye ediyoruz. Eğer sonuçlarla ilgili bilgi, kulüplerden bize aktarılırsa üniversitelerin iç lig puan takibini yapabiliriz. Öğrencilerin kendi üniversitesi dahilinde yapmış olduğu, en son 3 lig etkinliğinde aldığı puanlar lig puanına dahil edilir.

 

Ön elemelerde Finalistlerin Belirlenmesi ve Kurallar:

Herkes farklı oyuncularla toplamda 3 maç gerçekleştirir. Her oyun sonunda bütün oyuncuların puanları toplanır ve lig usulü en çok puan toplayan 4 oyuncu, ön eleme final maçına çıkmaya hak kazanır.

 

Lig usulü olarak yapılacak olan maçların kurallarında –maçların süresini kısaltmak adına- aşağıdaki revizyonlar yapılacaktır.

  1. Oyunun başlangıcında bütün oyuncular normal kurallara göre ilk köyünü yerleştirir. İkinci köyün yerleştirilmesi sırasında ise, köy yerine şehir yerleştirilir.
  2. Oyunun başlangıcında bütün oyuncular normal kurallara göre ilk köyüne bağlı 1 adet yol yerleştirir. İkinci köyünü yani şehrini yerleştirdikten sonra ise 2 adet yol yerleştirir. Bu şehirin etrafındaki altıgenlerden ikişer kaynak alınır.

 

Geri kalan bütün kurallar aynıdır.

 

Final maçları ise standart kurallarla yapılır.

 

İlk 3 maçın sonucunda lig puanlarında eşitlik varsa bu eşitliğin bozulması için yüzdeli puana göre hesaplama yapılır.

Yüzdeli Puan Hesaplaması aşağıdaki gibi yapılır:

Sizin Puanınız: Oynadığınız 3 maçtan kazandığınız toplam puanınız.

Toplam Masa Puanı: Oynadığınız maçların toplam puanları (Maç 1 + maç 2 + maç 3’deki oyuncuların puanlar toplamı)

Yüzdeli Puan : (Sizin puanınız / Toplam Masa puanı) * 100

Eğer 3 kişilik bir oyun oynanmışsa, masanın toplam puanı 1.33 ile çarpılır

 

Eğer hala eşitlik varsa en çok birinciliği olan oyuncu üst sıraya yerleşir.

 

 

Üniversitelerin iç turnuvalarını sadece resmi bir kulüp organize edebilir. Üniversite içerisinde bir arkadaş grubunun düzenlediği turnuvalardan Üni Lig Finaline katılım hakkı verilmez. Turnuvaya lisans ve lisansüstü öğrencileri katılabilir. Üniversite dışından kişilerin veya mezunların katılabilmesi mümkün değildir.

 

Turnuvaya katılmak isteyen üniversite kulüplerinin yetkili arkadaşları bizimle info@neotroygames.com üzerinden iletişime geçebilir.

 

 

Güncel Catan Ünilig Puan Durumu

Üniversite Maç Sayısı Puan
İTÜ 1 32
Boğaziçi 1 28
Yıldız Teknik 1 27
9 Eylül Üni 1 26
Bilkent 1 25
Koç 1 22

 

 

Kutu Oyunları

KUTU OYUNLARI

Masa oyunları arkadaşlarınızla birlikte keyifli vakit geçirmenin en ucuz yollarından biri! Aile oyunlarımızla kaliteli zaman geçirirken, strateji oyunlarımızla unutulmayacak anlar yaşayabilirsiniz.

ÇOK CAZİP GÖRÜNÜYOR!
Kargo

KARGO

Bütün siparişlerinizi en geç 2 iş günü içerisinde anlaşmalı kargomuzla en uygun fiyata sevkediyoruz. İki adet oyun aldığınızda veya 150 TL ve üzerindeki siparişlerinizde ise kargo bedava!

DAHA FAZLA BİLGİ
Güvenli İşlemler

GÜVENLİ İŞLEMLER

Sitemiz üzerinden yapacağınız bütün alışverişlerde içiniz rahat olsun. Kredi kartı bilgileriniz şifrelenmiş SSL standartlarıyla koruma altında.

İKNA OLMADIM
NeotroyGames
NeotroyGames
KATEGORİLER
SOSYAL MEDYA
TAKİPTE KALIN

NeoTroy Games © 2019 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret sistemi ile hazırlanmıştır